سبوس برنج پایدار شده

2 نظر

 

دانه کامل برنج دارای چند لایه است، چنانچه لایه خارجی آن که شلتوک نام دارد برداشته شود، برنج قهوه ای باقی می ماند.

برنج قهوه ای به دلیل دارا بودن طعم و رنگ نامناسب و عدم سازگاری آن با عادات تغذیه ای جوامع، تاکنون رواج پیدا نکرده و در حال حاضر نیز با استقبال چندانی روبرو نیست . در حال حاضر در فرآیند شالیکوبی برنج قهوه ای، پوست گیری شده و لایه ی سبوس آن برداشته می شودکه طی این فرایند مقداری از لایه های دانه برنج به همراه سبوس و مواد مغذی آن از بین میرود وآنچه باقی میماند همان برنج سفید است . در این حالت 67 درصد ویتامین B3، 80درصد ویتامین B1، 90درصد ویتامین B6، 50 درصد منگنز و فسفر ،60 درصد آهن و تمامی فیبرهای محلول درون سبوس و بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی دیگر موجود در سبوس از بین رفته و تبدیل به ضایعات میشود .

 برخی از محققین علوم تغذیه در نقاط مختلف دنیا از سال 1970 میلادی پژوهش هایی مبنی بر حل مشکل مربوط به برنج انجام داده اند تا بتوانند از ضایع شدن محصول جلوگیری کنند .

 شرکت مهدیار با کمک متخصصان علوم غذایی در پژوهشکده علوم و صنایع غذایی ایران و پس از انجام تحقیقات و آزمایشات متعدد به ایرادات و معایبی برای شیوه های پایدارسازی قبلی پی بردکه احتمالا باعث نرسیدن محصول به جایگاه واقعی خود بوده است. 

محققین و پژوهشگران این شرکت پس از آزمایشات فراوان فرایندی برای پایدارسازی سبوس برنج طراحی کردند تا تمامی معایب مطالعات قبلی را برطرف کرده ، محاسن آن را حفظ نموده و محصولی فراسودمند با شاخصه های ذیل بوجود آورند:

 کاملا طبیعی و سالم – خوش عطر و خوش طعم – بهداشتی و استاندارد – محفوظ ماندن مواد مغذی محصول پس از عملیات فرآوری – زمان ماندگاری بالا  .

2 نظر

حمید ( در پاسخ به : متن اصلی )
1395-08-03; - 02:30:35

ممنون از مطالب پر محتواتون.واقعا مکمل خوبیه برای مصرف برنج.البته ما چند وقته از سبوس خام استفاده میکنیم. فراوری شده اون رو تا بحال ندیدم.

مهدیار ( در پاسخ به : حمید)
1395-08-10; - 18:04:29
حمید : ممنون از مطالب پر محتواتون.واقعا مکمل خوبیه برای مصرف برنج.البته ما چند وقته از سبوس خام استفاده میکنیم. فراوری شده اون رو تا بحال ندیدم.

سلام علیکم سبوس برنج فراوری شده با حدود سه یا چهار برند در سطح کشور توزیع شده است که دارای مجوز سیب سلامت هستند . با مطالعه روی مطالب بسته بندی آنها میتوانید آن را تشخیص دهید.ما هم بزودی با اخذ مجوزهای قانونی در خدمت مردم عزیزمان خواهیم بود.

نظر دهید

مهدیار

آدرس:مشهد - بلوار شهید کلانتری - حد فاصل میدان جمهوری اسلامی و میدان جهاد - مرکز رشد فناوری کشاورزی،منابع طبیعی و صنایع غذایی - طبقه دوم - اتاق 208
پست الکترونیک: info@mahdiyarco.com
تلفن: 38717198-051
موبایل: 09159010650
https://telegram.me/mahdiyarco